Depilacja laserowa Light Sheer

W INNEJ Klinice Piękna oferujemy Państwu jeden z najbardziej obecnie popularnych, zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet zabiegów - depilację laserową.

Zabieg laserowego usuwania zbędnego czy niechcianego owłosienia jest na rynku kosmetycznym już od kilkunastu lat, metoda ta jest ciągle coraz bardziej doskonała a laserów do tego służących jest na rynku coraz więcej. Od wielu lat prym w depilacji laserowej wiodą lasery amerykańskiej firmy Lumenis, czyli lasery diodowe LightSheer. Są one zdecydowanie bezkonkurencyjne i dające 100-procenową skuteczność w trwałym niwelowaniu niechcianego owłosienia. W naszej Klinice, jako jedni z niewielu w Krakowie, pracujemy na najnowszym laserze z całej rodziny laserów diodowych LightSheer, czyli LightSheer Desire powstałym w 2014 roku.

Czym jest depilacja laserowa, dla kogo i co można depilować?

Depilacja laserowa jest to usuwanie owłosienia za pomocą wiązki światła lasera, która docierając do mieszka włosowego trwale niszczy jego cebulkę. Laserowemu usuwaniu owłosienia może poddać się tak naprawdę każdy, o ile nie stwierdzono u niego któregoś z niżej wymienionych przeciwwskazań. Depilować można każdą partię ciała, z wyjątkiem okolic oczodołów, gdyż grozi to ryzykiem uszkodzenia wzroku. 

Na czym polega zabieg depilacji laserowej za pomocą LightSheer Desire?

Laser diodowy LightSheer, za pomocą wiązki światła o dużej energii trwale niszczy cebulkę włosa, powodując, iż włos w tym miejscu już nie odrośnie. Podczas jednego zabiegu niszczonych jest około 30 % włosów czyli tych, które znajdują się aktualnie w fazie aktywnego wzrostu – anagenu. Pozostałe włosy nie są czułe na światło lasera, należy wówczas poczekać aż wejdą w fazę anagenu, czyli ok 4-6 tygodni i wówczas należy wykonać kolejny zabieg. Niszczenie cebulki włosa przez światło lasera jest możliwe dzięki temu, iż energia z wiązki światła pochłaniana jest przez znajdującą się w cebulce melaninę. Zatem najłatwiej i najszybciej są usuwane włosy posiadające ciemny barwnik czyli włosy czarne, brązowe, ciemny blond. W przypadku włosów jasnych depilacja również jest skuteczna, lecz może to wymagać większej liczby zabiegów, natomiast usunięcie włosów białych i siwych jest praktyczne niemożliwe.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Przed przystąpieniem do depilacji laserowej należy wykluczyć szereg przeciwwskazań, dyskwalifikujących do zabiegu.Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Choroby nowotworowe,
 • Leczenie hormonalne (indywidualna terapia hormonalna, leczenie niepłodności, leczenie chorób tarczycy),
 • Stosowane leki doustne (terapia doustna retinoidami, wymaga półrocznej przerwy między końcem kuracji i pierwszym zabiegiem),
 • Stosowane leki miejscowe (światłouczulające; retinoidy– wymagany miesiąc przerwy),
 • Stosowane kosmetyki (krem z retinolem, witaminy A, E, C, kwasy owocowe – 1-2 tygodni przerwy),
 • Przyjmowanie środków pochodzenia ziołowego (dziurawiec, nagietek i inne światłouczulające np. Figura oraz leki antydepresyjne ziołowe– wymaga odstawienia jeden tydzień przed zabiegiem),
 • Opalenizna (min. 4 tyg. od opalania),
 • Antybiotykoterapia i terapia przeziębieniowa (wymaga dwutygodniowej przerwy przed zabiegiem),
 • Przyjmowanie sterydów doustnie i powierzchniowo,
 • Przed zabiegiem nie wolno wyrywać włosów pęsetą, woskiem, depilatorem mechanicznym przez okres 4 tygodni,
 • Preparaty o działaniu złuszczającym, peelingi należy odstawić na tydzień przed zabiegiem,
 • Skóra ze skłonnością do przebarwień,
 • Dermatologiczne zmiany skórne (bielactwo, łuszczyca, opryszczka, znamiona barwnikowe, zmiany zapalne i inne),
 • Reticularis (marmurkowa skóra),
 • Fotodermatozy,
 • Padaczka (przeciwwskazanie względne).

Zadzwoń i umów się na wizytę 666-344-333

Laserowe usuwanie owłosienia - przygotowanie do zabiegu

Dzień przed przystąpieniem do zabiegu należy zgolić (nie wyrywać!) włosy na tej partii ciała, która będzie depilowana. Skóra w miejscu zabiegowym powinna być sucha i niczym nieposmarowana. Dzień przed zabiegiem nie zaleca się pić alkoholu. Z leków przeciwbólowych jakie można przyjmować dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu jest paracetamol, w przypadku aspiryny i ibuprofenu zażytych doraźnie zaleca się 24 godzinną przerwę.

 

Depilacja laserowa - przebieg zabiegu

Zabieg jest bardzo precyzyjny, wykonywany głowicą z końcówką zabiegową wielkości 9 mm x 9 mm. Głowica zaopatrzona jest w system chłodzący skórę w miejscu zabiegowym, minimalizujący odczucia bólowe i dyskomfort podczas zabiegu. Odczucia towarzyszące depilacji to wyraźne ukłucia przypominające ukłucie szpilką, sporadycznie pieczenie, uczucie ciepła. Skóra zaraz po zabiegu jest zaczerwieniona, podrażniona i przeważnie występuje pokrzywka na depilowanej partii ciała. Zaczerwienienie i podrażnienie może utrzymywać się od kilku godzin do kilku dni. W tym czasie skórę należy traktować jak skórę oparzoną na słońcu – aplikować preparaty zawierające d-pantenol oraz unikać gorących kąpieli, sauny, siłowni, basenu a także nie opalać się przez okres jednego miesiąca. Zabieg trwa od 15 min na małe partie takie jak wąsik, broda, pachy do 2 godzin w przypadku nóg czy pleców.

Jak często ponawiać zabieg depilacji laserowej?

Zakłada się, że aby całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia, wymaganych jest minimum 4-6 zabiegów depilacji laserowej. W praktyce zdarzają się jednak pewne odstępstwa. U osób które korzystały wcześniej z depilacji za pomocą np. IPL, włosy są osłabione i cieńsze, zatem trudniej jest je usunąć laserem diodowym i prawdopodobnie będzie potrzeba większej ilości zabiegów.

Podobnie jest w przypadku jasnych włosów – mają mało barwnika – składnik mieszka włosa który pochłania energię światła laserowego – zatem taki włos trudniej usunąć i może być wymaganych więcej zabiegów.

Zabiegi depilacji laserowej na większości partii wykonujemy z częstotliwością 4-6 tygodni, w przypadku nóg, męskich pleców czy karku co 8 tygodni.

LightSheer Desire

Poniżej zamieszczono zdjęcia przedstawiające laser LightSheer Desire (Zdj. 1), końcówkę zabiegową (Zdj. 2) oraz schemat przedstawiający wykonanie zabiegu, czyli przyłożenie głowicy do miejsca zabiegowego (Zdj. 3).

Zdjęcie 1. Laser Light Sheer Desire.

Zdjęcie 1. Laser Light Sheer Desire.

laser-light-sheer-glowica

Zdjęcie 2. Głowica z końcówką zabiegową.

laser-light-sheer-podczas-zabiegu

Zdjęcie 3. Schemat przedstawiający przyłożenie głowicy do skóry podczas wykonywania zabiegu.

Najczęściej zadawane pytania

Czy efekt depilacji laserowej utrzymuje się na zawsze?

Prawidłowo wykonana depilacja, daje trwałą skuteczność i włosy nie powinny już odrastać. Jednak czasem zdarza się, że kilka cebulek włosowych nie zostanie zniszczonych do końca i niektóre włosy po pewnym czasie odrosną. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, należy wykonać zabieg przypominający raz na rok lub dwa.

Czy po jednym zabiegu depilacji widać już efekt?

Oczywiście, efektów laserowego usuwania owłosienia możemy się spodziewać już po pierwszym zabiegu, gdyż podczas pierwszego zabiegu tak jak podczas każdego kolejnego, usuwamy ok 30 % włosów,

Ile zabiegów jest potrzebnych aby całkowicie pozbyć się owłosienia?

Przyjmuje się, że aby całkowicie pozbyć się owłosienia na danej partii, potrzebnych jest minimum od 4-6 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni, w przypadku nóg czy męskich pleców odstępy między zabiegami wynoszą 8 tygodni. Ilość zabiegów depilacji może ulec zwiększeniu w przypadku włosów jasnych (ale nie białych i siwych bo takich w ogóle nie można usunąć), oraz po przebytych wcześniej nieskutecznych zabiegach depilacji.

Jak należy przygotować się do depilacji laserowej?

Przed zabiegiem depilacji należy przede wszystkim wykluczyć szereg przeciwwskazań, dyskwalifikujących daną osobę z zabiegu depilacji laserowej. Wszystkie przeciwwskazania są wymienione powyżej. Jeżeli nie dotyczy nas żadne z nich i kwalifikujemy się do zabiegu, dzień przed depilacją należy ogolić daną powierzchnię za pomocą maszynki (nie wyrywać). Skóra w miejscu depilacji laserowej powinna być sucha i niczym nie posmarowana.

Jak należy postępować po zabiegu depilacji laserowej?

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest czerwona i podrażniona, należy ją traktować jak skórę spaloną na słońcu. Zatem przez kilka dni traktować ją kremami z d-pantenolem, nie stosować gorącego prysznica, unikać siłowni, sauny, basenu. Nie można wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych przez okres jednego miesiąca, a miejsca narażone na taką ekspozycję smarować kremem z filtrem 50.

Czy zabieg depilacji laserowej boli?

Bolesność zabiegu jest kwestią indywidualną. Odczucia jakie towarzyszą zabiegowi depilacji to ukłucia przypominające ukłucia szpilką. Jednak przez jednych jest to odczuwane jako zwykłe, dające się znosić ukłucia, a dla innych zabieg jest dużo bardziej bolesny lub wręcz trudny do zniesienia. Tak więc odczucia są bardzo indywidualne i zależą od naszego progu bólu, samopoczucia a u kobiet w dużej mierze od dnia cyklu miesiączkowego. Mimo to przed zabiegiem nie można zażywać środków przeciwbólowych a znieczulenie nie jest polecane, zwłaszcza przed pierwszym zabiegiem, gdyż odczucia bólowe osoby depilowanej są ważnym wskaźnikiem poprawnie dobranych parametrów zabiegowych.

W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań, prosimy o kontakt telefoniczny lub zapraszamy na bezpłatne konsultacje.

Zdjęcia przedstawiające przykłady efektów depilacji w porównaniu do stanu przed zabiegami

Poniższe zdjęcia przedstawiają efekty zabiegów depilacji laserowej wykonanej z użyciem laseru LightSheer Desire.

usuwanie-owlosienia-przed-po

Zadzwoń i umów się na wizytę 666-344-333