Makijaż permanentny

Makijaż permanentny (makijaż trwały) należy do zabiegów kosmetologii estetycznej. Zapewnia nam zadbany wygląd, pięknie podkreślone oczy, brwi i ponętne usta w każdej sytuacji co z pewnością daje duży komfort w codziennym życiu. Pomaga nam także zaoszczędzić czas rano lub w innych sytuacjach kiedy chcemy dobrze wyglądać, ale nie zawsze mamy czas na podkreślenie urody. Oprócz podkreślania urody, makijaż permanentny służy do tuszowania mankamentów urody – wypełniania ubytków w brwiach i nadawania im odpowiedniego kształtu, korygowania kształtu oczu i ust, tak by zbliżyć je do ideału.

Makijaż permanentny zyskał swoją popularność pod koniec lat 80 tych, i od tego czasu zyskuje coraz więcej zwolenniczek.

Makijaż permanentny jest luksusem dla każdego, a w szczególności dla osób które:

  • mają mało czasu na makijaż, są zapracowane,
  • rano i wieczorem wyglądają blado, mało wyraziście,
  • wcale się nie malują (również sportowców), a mimo to chcieliby wyglądać piękniej i bardziej świeżo,
  • noszą okulary i szkła kontaktowe, przez co mają problemy z wykonaniem makijażu,
  • są starsze i mają problem ze wzrokiem,
  • są uczulone na kosmetyki kolorowe,
  • mają rzadkie brwi, małe oczy, blade, wąskie lub o nieregularnym kształcie usta,
  • które chciałyby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody,
  • są pozbawione brwi i/lub rzęs.

Na czym polega wykonanie makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu barwnika do warstwy podstawnej naskórka (ok 0,28 mm). Wprowadzanie barwnika w głębsze warstwy, czyli do skóry właściwej to wykonanie tatuażu. Zabieg jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia zaopatrzonego w cienkie igły ze stali nierdzewnej.

Możemy wykonać makijaż permanentny brwi, oczu i ust.

Makijaż permanentny brwi

Wykonując makijaż permanentny brwi można je np. optycznie zagęścić, skorygować asymetrię, zaznaczyć łuki brwiowe, pogrubić, wydłużyć, uzupełnić ubytki, nadać im prawidłowy kształt i kolor, podkreślić je czy wykonać jakiekolwiek inne poprawki, które wydobędą piękno naszych brwi i dodadzą wyrazistości całej twarzy.

Makijaż permanentny brwi wykonuje się metodą cienia i metodą piórkową. Metoda cienia polega na całościowym pokryciu skóry kolorem. Ta metoda odpowiednia jest dla osób o jasnych, rzadkich lub nawet znikomych brwiach.

Metoda piórkowa polega na dorysowaniu pojedynczych brwi. Jest ona odpowiednia na osób o gęstych lecz nieregularnych brwiach.

Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu polega na wykonaniu kresek na powiekach górnych, rzadziej na dolnych. Kreski mogą być wykonane u nasady rzęs – dają wtedy wrażenie zagęszczenia rzęs lub mogą być nieco grubsze i imitować kreski narysowane eyelinerem.

Makijaż permanentny ust

W przypadku ust makijaż permanentny polega na obrysowaniu konturu ust lub wypełnieniu ust wraz z cieniowaniem. Możliwe jest również połączenie konturu wraz wypełnieniem. Kontur wydobywa naturalny kształt ust który często bez makijażu jest słabo widoczny, lekko rozmyty a usta wydają się mniejsze niż w rzeczywistości. Wypełnienie ust daje wrażenie pełniejszych ust, lekko pomalowanych pomadką.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny utrzymuje się ok 1 do 5 lat. Wszystko zależy od tego w jakim tempie regeneruje się naskórek oraz od intensywności stosowanych pigmentów. Po upływie tego czasu makijaż permanentny ulega stopniowemu rozjaśnieniu. Tak więc, jest to zabieg którego efekty widoczne są kilka lat, dlatego też decyzja o jego wykonaniu, kształcie, kolorystyce powinna być dobrze przemyślana.

Jak dobrać kolor wykonując makijaż permanentny?

Makijaż permanentny powinien być wykonany w takich kolorach aby wyglądał jak najbardziej naturalnie. Przez zabiegiem powinna zostać wykonana analiza kolorystyczna – do zimnego typu cery dobieramy zimne kolory makijażu a do ciepłego ciepłe. Należy pamiętać, że makijaż permanentny powinien podkreślać urodę, twarz ma wyglądać na wyraźniejszą lecz naturalną. W żadnym wypadku makijaż nie powinien być przerysowany i zbyt mocny, gdyż twarz będzie wyglądała sztucznie i karykaturalnie, a jest to efekt

Zadzwoń i umów się na wizytę 666-344-333

Postępowanie przed wykonaniem makijażu permanentnego

Przed makijażem permanentnym brwi i oczu nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Natomiast prze makijażem permanentnym ust należy, 4 dni przed zabiegiem i 4 dni po zabiegu przyjmować leki przeciwwirusowe np. Heviran, Zovirax aby zapobiec rozwojowi wirusa opryszczki (Herpes simplex). Jest to polecane nawet dla osób, które nigdy opryszczki nie miały. Jest to istotne z tego względu, że naruszona i gojąca się skóra jest podatna na infekcje.

Na 3 godziny przed zabiegiem nie należy pić kawy.

Nie wolno być w trakcie menstruacji lub tuż przed.

Dzień przed zabiegiem nie wolno pić alkoholu.

Należy dobrze się wyspać i przyjść wypoczętym.

Wykonanie makijażu permanentnego i postępowanie po zabiegowe

Przed wykonaniem makijażu należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Następnie linergistka analizuje typ urody klientki i dobiera odpowiedni kształt i kolor makijażu permanentnego, wykonując rysunek próbny przedstawiający docelowy makijaż. Po zatwierdzeniu wzoru makijażu przez klientkę linergistka rozpoczyna wykonanie makijażu. Miejsce zabiegowe jest znieczulane kremem znieczulającym.

Wykonanie makijażu permanentnego brwi trwa ok 2 godzin, podobnie jest w przypadku ust. Makijaż permanentny oczu trwa ok 1 godzinę.

Po wykonaniu makijażu skóra jest lekko zaczerwieniona i obrzęknięta a kolor jest bardzo intensywny. Do tygodnia od zabiegu kolor blednie o ok 30% i po trzech-czterech tygodniach wykonywany jest zabieg korygujący, gdyż mogą się pojawić nierówności w kolorze.

Czas odnowy naskórka trwa ok 28 dni, dlatego też po tym czasie widoczny jest pełny i końcowy efekt makijażu permanentnego.

Efekt końcowy makijażu permanentnego i jego trwałość jest w dużym stopniu uzależniona od stanu skóry w dniu zabiegu i pielęgnacji po zabiegu. W dobrze pielęgnowanej i nawilżonej skórze trwałość barwnika będzie lepsza. Ostateczny kolor makijażu permanentnego zależy też od własnego koloru skóry.

Po wykonaniu makijażu permanentnego zabronione jest również opalanie się przez okres co najmniej miesiąca, a zwłaszcza kiedy skóra jest niewygojona do końca. Należy więc zrezygnować z kąpieli słonecznych, wyjazdu na narty czy opalania się w solarium a na co dzień stosować filtr 50.

Do momentu gdy skóra nie jest całkowicie zagojona nie korzystamy również z basenu, sauny i innych publicznych kąpielisk aby nie zainfekować skóry.

Po wykonaniu makijażu permanentnego nie wolno nakładać zwykłego makijażu, aby pozwolić skórze odpowiednio się regenerować i uniknąć możliwości infekcji.

Makijaż permanentny – przeciwwskazania

  • niewyrównana cukrzyca,
  • przyjmowanie leków sterydowych (trudniejsze gojenie),
  • łuszczyca (można wywołać rzut łuszczycowy),
  • czynne zmiany skórne – bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
  • infekcje, stany podgorączkowe,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • bielactwo (podrażnienie skóry może wywołać nowe ogniska),
  • ciąża,
  • choroby siatkówki i rogówki oka.
Skontaktuj się z nami

Kontakt

Adres salonu

Inna Klinika Piękna
Senatorska 24, 30-106 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
09:00 - 16:00
Niedziela
zamknięte