Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który polega na mechanicznym złuszczaniu powierzchownych warstw skóry za pomocą materiałów ściernych takich jak diament i korund. Wyróżniamy więc mikrodermabrazję diamentową i korundową. W naszej Klinice wykonujemy zabiegi mikrodermabrazji diamentowej.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

W zabiegu mikrodermabrazji diamentowej stosowany jest diament – najtwardszy materiał występujący w złożach naturalnych i jest niewchłanialny przez skórę. Za jego pomocą, w kontrolowany sposób ścierany jest naskórek do pożądanego poziomu, bez dochodzenia do splotów naczyniowych skóry właściwej.

Urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej składa się z kompresora, pompy ssącej i wężyka zakończonego głowicą w kształcie walca, której koniec pokryty jest diamentem. Głowice są wymienne i różnią się stopniem ścieralności. Zabieg polega na zasysaniu skóry i jednoczesnym jej złuszczaniu. Głowice do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej są każdorazowo sterylizowane.

Głębokość złuszczania w zabiegu mikrodermabrazji diamentowej zależy od tempa przesuwania głowicy po skórze, czasu działania, siły nacisku oraz od poziomu ciśnienia, które zasysa skórę.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest krótki, stosunkowo mało inwazyjny i bezpieczny.

Zadzwoń i umów się na wizytę 666-344-333

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Zabieg rozpoczyna się od demakijażu i dezynfekcji skóry. Następnie wykonywane jest złuszczanie naskórka odpowiednio dobranymi głowicami ściernymi. Po złuszczeniu naskórka aplikowana jest ampułka dobrana do danego rodzaju skóry i maska. Zabieg kończy się nałożeniem kremu pielęgnacyjnego i kremu z filtrem.

Jak często należy wykonywać zabiegi mikrodermabrazji diamentowej?

Częstotliwość i liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Z reguły, proponuje się aby dwa razy w roku wykonać serię od 3 do 10 zabiegów w odstępach 7-14 dni. Następnie zaleca się wykonanie raz w miesiącu zabiegu „przypominającego” dla podtrzymania efektów.

Jak wygląda skóra po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?

Zabieg nie wyłącza pacjenta z życia codziennego. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry, uczucie ciepła i pieczenie. Objawy te ustępują zazwyczaj kilka godzin po zabiegu. Około trzeciego dnia po zabiegu może wystąpić niewielkie złuszczanie się naskórka.

Do miesiąca po zabiegu mikrodermabrazji oraz w przerwie między kolejnymi zabiegami z serii należy stosować krem z filtrem 50.

Mikrodermabrazja diamentowa w terapiach łączonych

Mikrodermabrazja diamentowa może być wykonywana jako samodzielny zabieg, lecz często jest łączona z innymi technikami. Jest to uzależnione indywidualnych potrzeb pacjenta. I tak, mikrodermabrazja diamentowa jest często łączona z takimi zabiegami jak:

  • peelingi chemiczne,
  • mezoterapia bezigłowa,
  • sonoforeza.

Jakie są efekty zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?

W wyniku przeprowadzenia serii zabiegów mikrodermabrazji diamentowej dochodzi do pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny a w wyniku tego do „zagęszczenia” skóry i poprawy jej elastyczności a także do spłycenia zmarszczek czy blizn.

W przypadku cer mieszanych, tłustych, łojotokowych dochodzi do obkurczania ujść gruczołów łojowych, czyli tzw. „porów skórnych”, usunięcia zaskórników, wygładzenia powierzchni skóry, zmniejszenia łojotoku.

Zabieg mikrodermabrazji jest skuteczny również w częściowej redukcji przebarwień posłonecznych, starczych czy pozapalnych.

Ważną zaletą zabiegu mikrodermabrazji diamentowej jest również to, że powoduje silne ukrwienie, odżywienie i dotlenienie komórek naskórka i skóry właściwej. Skóra staje się napięta, gładka i rozjaśniona.

Należy pamiętać, że z punktu widzenia efektywności zabiegu mikrodermabrazji diamentowej ważna jest pielęgnacja pozabiegowa.Po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej należy stosować preparaty o działaniu rewitalizującym regenerującym, odżywczym i nawilżającym.

Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej

  • objawy starzenia się skóry: zmarszczki, wiotkość skóry,
  • przebarwienia,
  • blizny potrądzikowe,
  • trądzik grudkowy i zaskórnikowy, rozszerzone pory, łojotok,
  • nierówna, szorstka powierzchnia skóry,
  • skóra szara, zmęczona, „skóra palacza”,
  • rogowacenie mieszkowe,
  • rozstępy.

Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej

  • zakażenia skóry: wirusowe, bakteryjne, grzybicze,
  • trądzik ze stanami zapalnymi,
  • skóra naczynkowa, trądzik różowaty, naczyniaki,
  • zmiany chorobowe skóry takie jak: łuszczyca, liszaj płaski, łojotokowe zapalenie skóry,
  • nowotwory skóry,
  • znamiona barwnikowe w miejscu zabiegowym,
  • skłonność do bliznowacenia,
  • zabiegi chirurgiczne (do 2 miesięcy po zabiegu),
  • doustne przyjmowanie retinoidów (do 6 miesięcy po zakończeniu leczenia).

Dodatkowe informacje dotyczące zabiegu mikrodermabrazji diamentowej

Mikrodermabrazja jest jednym z niewielu zabiegów, który może być wykonywany u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.

Na tydzień przed zabiegiem należy odstawić stosowane w miejscu zabiegowym kremy do depilacji, preparaty o działaniu złuszczającym, peelingującym lub powierzchniowe retinoidy. Mężczyźni nie powinni golić się w dniu zabiegu. Na tydzień przed zabiegiem nie powinna być również wykonywana depilacja woskiem w miejscu zabiegowym.

Do kilku dni po zabiegu należy unikać potencjalnych źródeł infekcji jak np.: basen lub inne publiczne kąpieliska. Nie należy korzystać także z sauny i solarium.

Wykonując zabiegi jesienią i zimą, należy pamiętać aby chronić skórę po zabiegu przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi: wiatr czy niska temperatura.

Mikrodermabrazja diamentowa, ze względu na mały stopień inwazyjności zabiegu a jednocześnie dużą skuteczność, jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych.

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Adres salonu

Inna Klinika Piękna
Senatorska 24, 30-106 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
09:00 - 16:00
Niedziela
zamknięte